Vjezdové brány

Vjezdové brány

Vjezdové brány s automatickým otevíráním jsou praktickým a komfortním řešením uzavření vstupu nebo vjezdu na pozemek. Stačí jen zvolit jeden ze čtyř základních typů vjezdových bran podle způsobu jejich otevírání vzhledem k prostorovým možnostem na pozemku. S výběrem brány i volbou použitých materiálů vám rádi poradíme.

  • s manuálním otvíráním - zajištění v zavřené poloze pomocí zástrče a zámku
  • s automatickým pohonem - zajištění v zavřené poloze obstarává servopohon (bez zástrče a zámku)

Křídlové brány
Křídlové brány jsou vhodné v místech, kde se nedá z důvodu nedostatku prostoru pro odsunutí brány použít brány posuvné. Další výhodou křídlové brány je jednoduchá stavební připravenost a příznivá cena. Nevýhodou je blokování prostoru za průjezdem.

Kolejnicové brány
Pojezdová posuvná brána jezdí po kolejnici, která se instaluje na předem připravený betonový základ. Kolejnicové brány jsou vhodné pro těžké kované posuvné brány. Výhodou je potřeba menšího bočního prostoru pro odsunutí než u brány samonosné.

Samonosné brány
Samonosné vjezdové brány jsou velice oblíbené díky své konstrukci, která umožňuje bezúdržbový provoz a nevyžaduje vyrovnaný terén. Pro samonosnou bránu je potřeba mít dostatek bočního prostoru pro posun brány (šíře průjezdu + 1/3).

Teleskopické brány
Využití teleskopické brány naleznete všude tam, kde je potřeba větší průjezdné šíře a není dostatek místa pro odsunutí brány. Hlavní výhoda teleskopické brány spočívá v úspoře bočního prostoru, kam teleskopická brána zajíždí. Další výhodou, kterou jistě oceníte, je rychlost zavírání/otvírání teleskopické brány. Díky důmyslnému systému propojení křídel teleskopické brány se čas otvírání/zavírání zkrátí oproti klasické posuvné bráně až na třetinu.

 

Vytvořit poptávku